על התנועה

"פשטות- תנועה לעירום חברתי" (ע"ר) היא תנועה ציבורית ששמה לה מטרה להגביר את המודעות של האוכלוסייה בישראל לעירום החברתי וליתרונותיו, לסקרן אנשים לבחון את עמדותיהם לגבי עירום חברתי ולהתנסות בחוויה.
התנועה שואפת לחברה שתאפשר ותקבל הגדרת חופים, פארקים ומועדונים שבהם הלבוש אינו חובה, ושבה עירום חברתי במקומות מוגדרים או מבודדים לא ייחשב עבירה או סטייה.
התנועה תתבסס ותתפתח בעזרת הרשתות החברתיות והאינטרנט, אך שואפת להגיע לחשיפה ציבורית משמעותית יותר וליצור פעילות והד תקשורתי רחב יותר, ככל שחברי התנועה יירתמו לכך.
כיום יש התארגנויות וגופים אחדים העוסקים בתחום הנטוריסטי, אך הם אינם מתמקדים בקידום הנושא כלפי חוץ אלא בעיקר ביצירת מפגשים ואירועים לקהילה הקיימת. התנועה מבקשת לרתום את ניסיונם ואת היכרותם של אלו שנהנים מעירום חברתי למען קידום הנושא ושינוי הלך הרוח השמרני סביב העירום.

עקרונות העירום החברתי
1. העירום החברתי הוא זכות של המעוניינים בכך לשהות בחופשיות בסביבה שתקבל את גופם כפי שהוא, בהערכה ובפתיחות. העירום החברתי מבוסס על שוויון, על כבוד הדדי ועל קבלה אוהדת של הייחודיות והשונות הטבעית של כל אחד ואחת מאיתנו.
2. הגוף העירום הוא הייצוג החיצוני האמיתי של האדם, ללא מסכות של אופנה, סממני מעמד חברתי או מאפיינים קהילתיים.
3. באמצעות העירום החברתי לומדים כי היופי האמיתי שלנו אינו בהתאמה לאידיאל היופי הנפוץ כיום, אלא ביכולת של אנשים למצוא יופי בכל אדם. דווקא המגוון האנושי – מבנה גוף, גיל, מגדר, צבע עור, צלקות ועוד – ללא תלות במשיכה מינית, הוא שהופך כל אחת ואחד למרתקים ומסקרנים.
4. שבירת מחסום הבושה שלנו והאומץ להיחשף כפי שאנחנו מייצרים פתיחות ותחושת קרבה מיוחדות, שלא פעם מובילות לתקשורת טובה ומקרבת הרבה יותר, לצמצום השיפוטיות ולתחושת גיבוש.

מטרות ושאיפות
1. השגת חשיפה של רעיון העירום החברתי ותכניו וקידום דיון ציבורי בנושא.
2. קידום הזכות לחירות אישית בסביבה תומכת, תוך כיבוד גבולות אישיים ולקיחת אחריות אישית להימנעות מפגיעה, מינית או אחרת, באחרים.
3. קידום של נושאים קשורים, כמו:
א. ערעור של אידיאל היופי, הצגת תחלואיו (למשל, המחיר הנפשי שחלק ניכר באוכלוסייה משלם במאמץ להתאים לו, עד כדי הפרעות אכילה) ושינוי יחס החברה לכל מי שחורגים מהמראה שנחשב אידיאלי, בעיקר שמנים ושמנות.
ב. ערעור של התפיסה המקובלת, שלפיה קיים לכאורה קשר הדוק בין עירום למיניות ובין גוף עירום לאובייקט מיני.

11 תגובות בנושא “על התנועה

 1. זו הרגשה נפלאה להיות עירום, בכל מצב, בכל מקום.
  אני מנצל כל הזדמנות להיות עירום ולחוות את ההרגשה.
  בבית, בחוף נודיסטים, באשרם במדבר או בכל מקום אחר- העיקר שיהיה בהתאם לחוק.
  זה נהדר והלוואי כל הזמן.

 2. ההרשמה לאירוע הסתיימה.
  לצערנו, המקום צר מלהכיל את כל אלו שנרשמו, ולכן לא יכולנו לאשר את כולם הפעם.
  אנו מתנצלים על הטרחה והאכזבה, ומקווים לראות אתכם באירועים הבאים.

 3. מאוד בעד לא לעשות מזה סיפור. מרגיש נפלא בעירום, תומך ברעיון ומוכן לקדם ולהתקדם איתו

 4. מאד מענין אותי להצטרף אך מעולם לא הייתי בערום ליד הרבה אנשים יתכן וזה יביך אותי רציתי לדעת האם הארועים מסוג זה אני חייב להיות ערום לגמרי או שאפשרי להסתובב עם מגבת או תחתון בטח בשלב ההכרות עם האווירה
  אשמח אם תוכלו להבהיר עבורי מאחר ואני מאד רוצה אבל לא בטוח שיהיה לי נעים או נח
  תודה רבה

 5. בשמחה קיבלנו
  את ההודעה על ההצגה חמוץ. ובאושר את הטלפון החוזר לסידור הכרטיסים . לצלם שצילם את התמונה ובה שניים יושבים בגבם לצלם והגבר בערום מולם יישר כוח וכל הכבוד על הצילום המיוחד וזווית הצילום.דרך אגב מה שמך? תודה ונל הכבוד לחבורה המפעילה.

  1. הצילום שאהבת הוא מתוך הוידאו ארט המדהים שמופיע בהצגה שנראה, בוידאו ארט זה כל המשתתפים בצילום בעירום מלא, ותנועת פשטות סייעה לגייס את המתנדבים ליום הצילום המיוחד הזה.
   ולמעשה זו אחת הסיבות העיקריות שהובילה אותנו לבחור בהצגה הזאת.

   (זיגי)
   צוות פשטות

 6. עירום , זה פשטות וזה יפה. חוויתי הרבה עירום בנואיבה כשמסביב טבע נפלא ואנשים כמוני.אשמח להיות בחברתכם. מזמן לא שלחתם לי מייל, אני מבקש להמשיך לשלוח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.